Menu Content/Inhalt

Zespół Interdyscplinarny

Zadania zespołu

Zobacz również

BIP
Biuletyn Informacji Publicznej
 
http://irss.pl
Instytut Rozwoju Służb Społecznych
 
www.mpips.gov.pl
 
www.pup.koszalin.pl
Powiatowy Urząd Pracy
w Koszalinie
 
www.pfron.org.pl
Państwowy Fundusz Rehabilitacji
Osób Niepełnosprawnych
 
www.oscentrum.pl
Ogólnopolskie Stowarzyszenie
Powiatowych i Miejskich
Ośrodków Pomocy Rodzinie
"CENTRUM"
Odwiedza nas 1 gość
Aktualności Ośrodka
25 lat Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Koszalinie Poleć znajomemu
 
25 - lecie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Koszalinie Poleć znajomemu
Jak każdego roku obchodzimy uroczyście 21 listopada – Dzień Pracownika Socjalnego, święto wszystkich pracowników służb społecznych, a tegoroczna uroczystość jest szczególna, gdyż obchodzimy   25-lecie  powołania do życia Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Koszalinie. 

Jubileusz 25 – lecia to wspaniała okazja, aby złożyć podziękowania i życzenia wszystkim pracownikom Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Koszalinie. 

W tym szczególnym dniu  składam Państwu  życzenia wielu radości w codziennym życiu, życzliwości i wyrozumiałości wszystkich ludzi. Niech każdy dzień dostarcza niezapomnianych wrażeń i pozwoli zapomnieć o troskach dnia codziennego. Życzę dużo zdrowia oraz sił w przezwyciężaniu wszelkich trudności, aby otaczający świat był przyjazny, ciepły i bliski.

Dyrektor
Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Koszalinie
Bogumiła Szczepanik

 
Zapisy do Dziennego Domu Pomocy ”Pogodna Jesień” Poleć znajomemu

Od września trwają zapisy do Dziennego Domu Pomocy ”Pogodna Jesień”. Zainteresowani pobytem mogą składać wnioski w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Koszalinie.

Jest to placówka pobytu dla osób starszych, czynna od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-18.00. Dom dysponuje (30) trzydziestoma miejscami i przeznaczony jest dla osób w wieku od 60 lat, będących mieszkańcami gminy Miasta Koszalin o zmniejszonej sprawności fizycznej oraz posiadających zaświadczenie lekarskie potwierdzające możliwość uczestnictwa w zajęciach Dziennego Domu.

Zadaniem Domu będzie zapewnienie dziennej opieki osobom starszym, w szczególności samotnym o zmniejszonej aktywności psychofizycznej. Ma również za zadanie integrować i aktywować przebywające w nim osoby, szczególnie w formie treningów, terapii, wypoczynku i rozrywki.

Czytaj całość
 
Zmiana kryteriów dochodowych w świadczeniach rodzinnych Poleć znajomemu
Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 27 sierpnia 2015r. (Dz.U. 2015.1238) w sprawie wysokości dochodu rodziny albo dochodu osoby uczącej się stanowiących podstawę ubiegania się o zasiłek rodzinny i specjalny zasiłek opiekuńczy, wysokości świadczeń rodzinnych oraz wysokości zasiłku dla opiekuna wprowadzono nowe kryteria dochodowe dotyczące świadczeń rodzinnych. Od 1 listopada 2015r. Zasiłek rodzinny przysługuje jeżeli dochód rodziny w przeliczeniu na osobę albo dochód osoby uczącej się nie przekracza kwoty 674 zł miesięcznie. W przypadku gdy członkiem rodziny jest dziecko legitymujące się orzeczenie o niepełnosprawności lub orzeczeniem o umiarkowanym albo o znacznym stopniu niepełnosprawności, zasiłek rodzinny przysługuje, jeżeli dochód rodziny w przeliczeniu na osobę albo dochód osoby uczącej się nie przekracza kwoty 764 zł.

Od 1 listopada 2015 roku uległa zmianie wysokość zasiłku rodzinnego i niektórych dodatków.
Po zmianach zasiłek rodzinny wynosi:
• 89 zł na dziecko w wieku do ukończenia 5 roku życia;
• 118 zł na dziecko w wieku powyżej 5 roku życia do ukończenia 18 roku życia;
• 129 zł na dziecko w wieku powyżej 18 roku życia do ukończenia 24 roku życia.
-dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu:
• samotnego wychowywania dziecka -185zł miesięcznie,
• wychowywania dziecka w rodzinie wielodzietnej - 90 zł miesięcznie,
• kształcenia i rehabilitacji dziecka niepełnosprawnego - 80 zł na dziecko w wieku do ukończenia 5 roku życia, 100 zł na dziecko w wieku powyżej 5 roku życia do ukończenia 24 roku życia),
• podjęcia przez dziecko nauki w szkole poza miejscem zamieszkania (przysługuje w miesiącach nauki - 63 zł miesięcznie na dojazdy do szkoły; 105 zł miesięcznie na zamieszkanie).
 
Ogłoszenie o naborze Poleć znajomemu
Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Koszalinie
ogłasza nabór na wolne stanowisko pracownika socjalnego.
szczegółowe informacje w Biuletynie Informacji Publicznej Ośrodka
 
Świadczenia Rodzinne Poleć znajomemu
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Koszalinie, Dział Świadczeń Rodzinnych i Alimentacyjnych informuje, że od dnia 1 września 2015 roku można składać wnioski o ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych na okres zasiłkowy 2015/2016. Wnioski należy składać w siedzibie Ośrodka, al. Monte Cassino 2 sala nr 15 (parter) w godzinach pracy Ośrodka (tj. poniedziałek 7.00-17.00, wtorek - piątek 7.00 - 15.00, a w okresie od 25.09.2015 roku do 30.09.2015 roku 7.00-17.00). Wszelkie informacje na temat zasad ustalania uprawnień do świadczeń rodzinnych można uzyskać pod numerami telefonów: 31-60-366, 311, 385, 384, a także (wraz z drukami wniosków) na stronie internetowej Ośrodka: http://mops.koszalin.ibip.pl.
 
Informator z ofertą dla osób stosujących przemoc Poleć znajomemu
Informator z ofertą dla osób stosujących przemoc.pdf  (136 KB)
 
Nowe kryteria dochodowe w pomocy społecznej Poleć znajomemu
Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 14 lipca 2015 roku (Dz. U. z 2015, poz. 1058) w sprawie zweryfikowanych kryteriów dochodowych oraz kwot świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej, wprowadzono od dnia 1 października 2015 roku nowe kryteria dochodowe w pomocy społecznej. Zweryfikowane kryteria dochodowe dla osoby samotnie gospodarującej ustalono w wysokości 634 zł, zaś dla osoby w rodzinie w wysokości 514 zł. Podwyższeniu ulegają też maksymalne kwoty świadczeń pieniężnych – np. zasiłku stałego do wysokości 604 zł.
 
 
Bezpłatny internetowy kurs języka angielskiego dla dzieci Poleć znajomemu

Fundacja Petrus i Akademia Najmłodszych Mini Mu (https://rodzina.gov.pl/duza-rodzina/partnerzy-karty-duzej-rodziny ) zapraszają do wzięcia udziału w projekcie "Wszystkie polskie dzieci mówią po angielsku". W ramach akcji zostaną zorganizowane zajęcia z języka angielskiego dla dzieci w wieku 3-12 lat mieszkających w kraju jak i za granicą.

 • Zajęcia odbywają się na platformie internetowej, zatem do wzięcia w nich udziału potrzebny jest tylko komputer i dostęp do Internetu.
 • Dzieci w dowolnej chwili mogą korzystać z oprogramowania na platformie internetowej ucząc się języka poprzez zabawę z dźwiękiem i kolorem.
 • Każde dziecko otrzyma dostęp do wybranego kursu na okres 12 miesięcy. Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny. Informacje i zapisy: http://www.minimu.pl/cpr
 
Fundusz Alimentacyjny Poleć znajomemu

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Koszalinie, Dział Świadczeń Rodzinnych i Alimentacyjnych informuje, że od dnia 3 sierpnia 2015 roku można składać wnioski o ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego na okres świadczeniowy 2015/2016. Wnioski należy składać w siedzibie Ośrodka, al. Monte Cassino 2 sala nr 15 (parter) w godzinach pracy Ośrodka (tj. poniedziałek 7.00-17.00, wtorek - piątek 7.00 - 15.00,  a w okresie od 25.09.2015 roku do 30.09.2015 roku 7.00-17.00). Wszelkie informacje na temat zasad ustalania uprawnień do świadczeń z funduszu alimentacyjnego można uzyskać pod numerami telefonów: 31-60-366, 311, 385, 384, a także (wraz z drukami wniosków) na stronie internetowej Ośrodka: http://mops.koszalin.ibip.pl.

 
Świetlica integracyjna dla osób dorosłych - warsztaty Poleć znajomemu

ŚWIETLICA INTEGRACYJNA DLA OSÓB DOROSŁYCH - WARSZTATY

Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta Koło Koszalińskie oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Koszalinie serdecznie zapraszają do uczestnictwa w nieodpłatnych warsztatach. Oferujemy:

 

WARSZTATY AKTYWNEGO POSZUKIWANIA PRACY

Podczas warsztatów uczestnicy poznają zasady skutecznej komunikacji, nabędą umiejętności radzenia sobie ze stresem,  poznają techniki aktywnego poszukiwania pracy
i autoprezentacji oraz przygotują się kompleksowo do rozmowy kwalifikacyjnej.

Czytaj całość
 
Pomoc żywnościowa współfinansowana z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (FEAD) Poleć znajomemu

Od 1 czerwca 2015 roku, w poniedziałki i wtorki, w Oddziale Rejonowym PCK w Koszalinie przy ul. Grunwaldzkiej 20 oraz od 22 czerwca 2015 roku, od poniedziałku do piątku, w Zarządzie Okręgowym PKPS przy ul. Matejki 3 wydawana będzie żywność w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (FEAD).

Żywność wydawana będzie na podstawie SKIEROWAŃ wystawionych przez pracowników socjalnych.

Czytaj całość
 
Świetlica integracyjna dla osób bezdomnych Poleć znajomemu

Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta w Koszalinie zaprasza do nowopowstałej
świetlicy integracyjnej dla osób bezdomnych i zagrożonych bezdomnością

Co oferujemy?

 • Codzienne dyżury specjalistów:

 -  poniedziałki (13.00-15.00) – pedagog,
 -  wtorki (13.00-15.00) – prawnik,
 -  środy (10.00-12.00) – psycholog,
 -  czwartki (10.00-12.00) – pracownik socjalny MOPS,

 • Cotygodniowe spotkania grupy wsparcia (środy 12.00-15.00),
 • Dostęp do aktualnej prasy i ogłoszeń o pracę,
 • Dostęp do komputera i Internetu,
 • Wsparcie terapeuty – specjalisty ds. uzależnień
 • Warsztaty gospodarowania własnym budżetem,
 • Warsztaty aktywnego poszukiwania pracy z elementami autoprezentacji,
 • Dostęp do ciepłych napojów i wiele innych.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 nast.  » koniec »»