Menu Content/Inhalt

Zespół Interdyscplinarny

Zadania zespołu

Informator

 Informator
Informator o ofercie pomocy i wsparcia dla ofiar i sprawców przemocy w rodzinie

Zobacz również

BIP
Biuletyn Informacji Publicznej
 
http://irss.pl
Instytut Rozwoju Służb Społecznych
 
www.pogadaj.eu
Internetowy Punkt Informacyjno-Konsultacyjny
www.pogadaj.eu
Odwiedza nas 1 gość
Aktualności Ośrodka
Program korekcyjno - edukacyjny dla osób stosujących przemoc w rodzinie Poleć znajomemu

           Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Koszalinie planuje realizację „Programu korekcyjno - edukacyjnego dla osób stosujących przemoc w rodzinie”. Celem głównym programu jest redukcja zachowań agresywnych u jego uczestników i zakończenie przemocy w rodzinie.

Realizacja Programu zaplanowana jest w roku 2014 i obejmować będzie min. 60 godzin edukacyjnych. Zajęcia odbywać się będą w godzinach popołudniowych w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Koszalinie, Al. Monte Cassino 2.

Czytaj całość
 
Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem Poleć znajomemu
           Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Koszalinie włącza się do akcji „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”, który się odbędzie w dniach 24 lutego - 01 marca 2014 r.
          W dniu 25.02.2014 roku dyżur w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Koszalinie - Oddział Ośrodka Pomocy dla Ofiar Pokrzywdzonych Przestępstwem, ul. Racławicka 13 w Koszalinie będzie pełnić Przewodnicząca Zespołu Interdyscyplinarnego w Koszalinie - Pani Ewa Antoszak, tel. kontaktowy: 506-260-523.
Czytaj całość
 
Staż zawodowy - poszukiwani pracodawcy Poleć znajomemu

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Koszalinie, w ramach realizacji projektu „Nowy zawód – nowa perspektywa”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, poszukuje pracodawców, zainteresowanych przyjęciem 28 uczestników projektu na 5 miesięczny staż zawodowy. Uczestnicy projektu przejdą kursy zawodowe przyuczające do pracy. O zakwalifikowaniu osoby do odbycia stażu zdecyduje pracodawca po przeprowadzeniu rozmowy kwalifikacyjnej. Zainteresowani pracodawcy podpiszą umowę na organizację staży zawodowych z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Koszalinie. Staż w miejscu pracy odbywa się bez nawiązania stosunku pracy. Pracodawca nie ponosi kosztów organizacji stażu. Planowany okres realizacji staży zawodowych: wrzesień 2014 – styczeń 2015 roku.

Czytaj całość
 
Podział dotacji na zadania w zakresie pomocy społecznej Poleć znajomemu

Podział dotacji na zadania w zakresie pomocy społecznej , w tym pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywania szans tych rodzin i osób, na 2014 rok.

Dział 852 – Pomoc społeczna

Rozdział 85228 – Usługi opiekuńcze i specjalistyczne usługi opiekuńcze

 

Lp.

Nazwa Organizacji Pozarządowej

 

Koszt zadania z ofery


Kwota  wnioskowama 

 

Decyzja Prezydenta Miasta

 

Nazwa zadania z oferty na 2014 r.

 

 

1

Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznym

z siedzibą: Koszalin, Al. Armii Krajowej 3a

 

 

 156 000,00

 

 

156 000,00

 

 

156 000,00

„Specjalistyczne usługi opiekuńcze dla osób z zaburzeniami psychicznymi, w tym dla osób dorosłych i dzieci z autyzmem lub upośledzeniem umysłowym, w okresie: od 1 stycznia 2014 roku do 31 grudnia 2014 roku”

 
Poradnik dotyczący zjawiska przemocy Poleć znajomemu

 

Poradnik dotyczący zjawiska przemocy - pobierz 

 
Zabawa mikołajkowa Poleć znajomemu
Czytaj całość          W dniu 7 grudnia 2013 w sali Teatru Variete Muza przy ul. Morskiej 9 w Koszalinie, odbyła się zabawa mikołajkowa dla 240 dzieci zagrożonych wykluczeniem społecznym. Podczas imprezy, którą prowadziła piękna Mikołajka, dzieci uczestniczyły w licznych konkursach i wspólnej zabawie. Dodatkową atrakcją, były prezentacje wokalne lokalnych artystów, którzy wykonali repertuar świąteczny oraz doskonale znane wszystkim przeboje. Dla wszystkich gości został przygotowany słodki poczęstunek, a Milusińscy zostali obdarowani prezentami wręczonymi przez Świętego Mikołaja. Życzenia dobrej zabawy oraz Wesołych Świąt osobiście przekazali Prezydent Miasta Koszalina Pan Piotr Jedliński oraz Zastępca Prezydenta Pan Leopold Ostrowski.
Czytaj całość
 
Konkurs na prowadzenie Placówki opiekuńczo - wychowawczej. Poleć znajomemu
 
Konkurs na Usługi Opiekuńcze i Specjalistyczne Usługi Opiekuńcze w 2014 roku. Poleć znajomemu
 
21 listopada - Dzień Pracownika Socjalnego Poleć znajomemu
 
Konferencja „Przemoc w rodzinie – skutki, formy pomocy, zasady reagowania” Poleć znajomemu

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Koszalinie w dniu 19 listopada 2013 r. zorganizował konferencję pod tytułem „Przemoc w rodzinie – skutki, formy pomocy, zasady reagowania”, w ramach projektu „Wcześniej. Sprawniej. Skuteczniej. Godniej. Efektywniej.” - wsparcie Koszalińskiego Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, współfinansowanego ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie jednostek samorządu terytorialnego w tworzeniu systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie”.

Celem konferencji było zwrócenie uwagi na problem przemocy w rodzinie i poznanie aspektów jej występowania, a także zwiększenie skuteczności działań na rzecz przeciwdziałania zjawisku przemocy co jest szczególnie istotne dla instytucji i organizacji działających na rzecz przeciwdziałania przemocy. Konferencja oscylowała także wokół zasad właściwego reagowania, wynikających z Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie” oraz była doskonałą płaszczyzną do dyskusji i wymiany doświadczeń między uczestnikami. Udział w niej wzięli przedstawicieli instytucji i organizacji pracujących w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie z terenu województwa oraz Koszalina.

Czytaj całość
 
Piknik Rodzinny dla mieszkańców Osiedla „Lechitów” Poleć znajomemu
Czytaj całośćW sobotę, 26 października 2013 roku, na terenie Szkoły Podstawowej nr 9 im. Mikołaja Kopernika w Koszalinie, odbył się piknik rodzinny, zorganizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Koszalinie w ramach projektu „Wcześniej. Sprawniej. Skuteczniej. Godniej. Efektywniej.” - wsparcie Koszalińskiego Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, współfinansowanego ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej ramach Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie”.
Czytaj całość
 
Międzynarodowy Dzień Osób Starszych Poleć znajomemu
Czytaj całość    Dnia 15.10.2013r w Bałtyckim Teatrze dramatycznym odbyła się uroczystość z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych.
Zebranych tłumnie gości przywitała Pani Dyrektor MOPS Bogumiła Szczepanik wraz z Przewodniczącą Samorządu Uniwersytetu Trzeciego Wieku Politechniki Koszalińskiej Panią Ireną Ciesielską.
Następnie Pan Prezydent Piotr Jedliński złożył serdeczne życzenia wszystkim seniorom wręczając bukiet kwiatów na ręce pani Heleny – na co dzień uczestniczki OW „Złoty Wiek”.
Czytaj całość
 
Nie bądź obojętny. Reaguj. Poleć znajomemu

Spot radiowy kampanii informacyjnej zachęcającej do właściwego reagowania na niepożądane zjawiska, a w szczególności przemoc. Spot został zrealizowany w ramach projektu „Wcześniej. Sprawniej. Skuteczniej. Godniej. Efektywniej.” - wsparcie Koszalińskiego Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, współfinansowanego ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej  ramach Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie”.Kliknij, aby pobrać
 
««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»